به گزارش ایرنا، این خبر در حالی مطرح می شود که چین روز پنجشنبه بر شمار کشتی های خود برای یافتن هواپیما افزوده و از سوی دیگر از هند گزارش می رسد مردم محلی قطعاتی را در آب های اطراف آن کشور مشاهده کرده اند که شاید مربوط به هواپیمای مالزیایی باشد که از 13 روز پیش ناپدید شده است.

مالزی اعلام کرد که تیم اعزامی به پکن در کار خود بسیار حرفه ای است و به مسایل مختلف در جریان همکاری با طرف های چینی رسیدگی خواهد شد.

در همین حال برخی از گزارش ها حاکی است خانواده های مسافران چینی هواپیمای گمشده مالزیایی تهدید به اعتصاب غذا کرده اند و برخی از آنها مسایل مرتبط با این هواپیما را سیاسی می دانند.

کامبوج و بنگلادش به چین اطلاع داده اند که از این هواپیما اطلاعاتی بدست نیاورده اند.

مالزی همچنین دالان های جستجوی خود را از اطراف کشورهای آسیای مرکزی و در شمال به مناطق اطراف تایلند و جنوب هند کشانده است.

به گفته مسوولان این کشور قرار است تیم کاری اعزامی به چین اطلاعات تازه ای در باره عملیات جستجو و نجات و آخرین تحولات در خصوص این هواپیما در اختیار چینی ها قرار دهد.

آنان خاطر نشان کردند که برای یافتن هواپیما دیگر کشورها هم باید همکاری کنند.

مالزی می گوید اطلاعاتی از رادارهای کشورهای دیگر بدست آمده است اما کوالالامپور تا وقتی آن کشورها تمایل نداشته باشند اجازه فاش کردن اطلاعات مربوط را ندارد.

وزارت خارجه چین کماکان از مالزی می خواهد تا اطلاعات دقیق تری در اختیار پکن و خانواده ها گذاشته و در عملیات جستجو قوی تر عمل کند. به همین سبب این کشمکش میان دو کشور از دیدگاه ناظران و برخی خانواده های مسافران به رویارویی های سیاسی تشبیه شده است.

وزارت دفاع چین روز پنجشنبه در بیانیه ای از وسعت دادن به مناطق جستجوی هواپیما خبر داد.

تیم کاری اعزامی مالزی به چین متشکل از اعضای وزارت خارجه، نیروی دریایی و سازمان هواپیمایی کشوری است