به گزارش ایران، ساعت 8 شب 23 اسفندماه سال جاری مأموران کلانتری 16 آبادان در حال گشتزنی بودند که با صحنه عجیبی روبه رو شدند.

دختربچه دو ساله*ای که لباس قرمز رنگ به تن داشت داخل کانال فاضلاب افتاده بود. همین صحنه کافی بود تا سرباز جوان خود را داخل کانال دو متری بیندازد و با فداکاری جان دختربچه را نجات دهد.دختر کوچولو که «مائده» نام دارد به کلانتری انتقال داده شد و مأموران اورژانس نیز پس از بررسی*های ویژه از سلامتی کامل «مائده» خبر دادند اما سرباز جوان در صحنه نجات دچار مسمومیت شده و تحت درمان قرار گرفت.

با گذشت دو ساعت مادر مائده کوچولو خود را به کلانتری رساند و در حالی که خونسرد بود به مأموران گفت: برای تفریح و استراحت از اهواز به آبادان آمده بودیم و در حالی که «مائده» با دو خواهر دیگرش در پارک سرگرم بازی بود به داروخانه رفتم تا داروهایش را بخرم وقتی برگشتم متوجه ناپدید شدن «مائده» شدم، هر جا که می*توانستم سرزدم تا این*که چند تن ادعا کردند دخترم داخل کانال فاضلاب سقوط کرده است.

وی افزود: پارک تا جایی که سرباز جوان بچه*ام را نجات داده فاصله زیادی دارد و نمی*دانم چطور این اتفاق افتاده است.

سرباز جوان که «صابر نصاری» نام دارد به شوک گفت: بارها شاهد حوادث سقوط بچه*ها به کانال* فاضلاب بودیم که به کام مرگ فرو رفته*اند و زمانی که متوجه سقوط «مائده» کوچولو به کانال دو متری شدم به داخل کانال رفتم تا حادثه*ای دیگر رخ ندهد.

وی افزود: وظیفه من به*عنوان انسان بویژه در لباس پلیس کمک به مردم است و امیدوارم با رسیدگی مسئولان دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.