گزارش زیر، روایت سازمان پزشکی قانونی از برخی از رویدادهایی است که در آن تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند.به گزارش «تابناک»، سال 1392 در حالی به واپسین روزهایش نزدیک می شود که حوادث تلخ زیادی در آن به وقوع پیوست. زلزله، وقوع چند تصادف تلخ، غرق شدن دسته جمعی و... برخی اخبار ناگوار دیگری که در پزشکی قانونی به ثبت رسیده است.
وقوع دو زلزله در استان بوشهر
در فروردين و آذر ماه سال گذشته دو زمين لرزه در استان بوشهر اتفاق افتاد زلزله اول در منطقه دشتي بود كه 35 كشته در پي داشت و زلزله دوم در منطقه برازجان موجب مرگ هفت نفر از هموطنان شد. در اين دو حادثه پزشكي قانوني نسبت به تعيين هويت اجساد به جاي مانده و صدور گواهي فوت براي آنان اقدام كرد.مرگ 654 نفر از اتباع بيگانه در حوادث رانندگي 92
امسال گزارش مرگ اتباع بیگانه خصوصاً در سواری هایی که بیش از 14 نفر را به صورت قاچاق جابجا می کردند انعکاس زیادی پیدا کرد. مرگ 14 تبعه افغان بر اثر برخورد پژوي حامل اين افراد به يك دستگاه پرايد در محور سراوان در ارديبهشت ماه اتفاق افتاد. در حادثه ديگري كه آذر ماه 92 در ورودي شهر نايين اتفاق افتاد 15 نفر جان خود را از دست دادند كه 13 نفر از آنان تبعه افغان و سرنشين يك خودروي پژو بودند.
سه حادثه رانندگی بزرگ برای اتوبوس ها
در سال گذشته متأسفانه شاهد حوادث رانندگي در چندين دستگاه اتوبوس مسافربري بوديم كه منجر به مرگ تعداد قابل توجهي از هموطنان شد. از جمله اين حوادث مرگ 17 نفر در سانحه رانندگي برخورد يك دستگاه اتوبوس مسافربري با يك دستگاه كاميون در محور اهواز ـ هفتگل بود. این حادثه در ارديبهشت ماه اتفاق افتاد.تصادف ديگر سانحه آتش*سوزي اتوبوس اسكانيا در اتوبان قم ـ تهران بود كه بر اثر وقوع اين حادثه 42 تن از هموطنان جان خود را از دست دادند.
اما در ماه*هاي پاياني سال نيز اتوبوس ديگري در محور هراز دچار سانحه شد. در اين حادثه اتوبوس مسافربري به عمق دره*اي در حوالي پلور سقوط كرد. بر اثر آن 18 مسافر جان خود را از دست دادند.
مرگ دانش آموزان بر اثر غرق*شدگي
يكي از مهم*ترين اخبار غرق*شدگي امسال مربوط به مرگ 7 دانش آموز در ايزدشهر نور بود كه در تير ماه اتفاق افتاد. این دانش آموزان که در قالب یک اردوی دانش آموزی به سواحل خزر رفته بودند با بی توجهی به زمان و منطقه شنا، به خاطره ای تأسف بار تبدیل شد.سقوط ميني*بوس در رودخانه كارون
در مرداد سال 92 يك دستگاه ميني بوس به رودخانه كارون سقوط كرد اين حادثه 12 قرباني به جاي گذاشت.
در پایان امیدواریم که در سال جدید شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی برای هموطنان گرامی نباشیم.

----------------------------------------------------------------------------------------------
پایگاه خبری تحلیلی [Only registered and activated users can see links. ]: کاربر محترم؛ انتشار مطالب دیگر رسانه ها از سوی بی باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه*ای بازنشر می*شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را از طریق ایمیل [Only registered and activated users can see links. ] برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه*های لازم، منتشر گردد.