رقابت های کشتی کمربند زنان قهرمانی آسیا- تهران:

8 مدال طلا و برنز در انتظار نمایندگان ایران

5 نماینده ایران به دیدار فینال و3 نماینده به دیدار رده بندی رقابت های کشتی کمربند قهرمانی زنان آسیا راه یافتند. چهار کشتی گیر ایران نیز به صورت دوره ای مبارزات خود را ادامه می دهند.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران،رقابت های کشتی کمربند زنان از صبح امروز (جمعه) در سالن شهدای هفتم تیر تهران در حال برگزاری است.


نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان رقابت های صبح به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم یگانه غریب گشته کشتی گیرانی از کشورهای قزاقستان و ترکمنستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. هما میرزاپور دیگر نماینده کشورمان پس از پیروزی مقابل حریف افغانستانی مقابل کشتی گیر ازبکستانی باخت و به گروه بازنده ها رفت اما در دیدار شانس مجدد مقابل کشتی گیر قرقیزستانی شکست خورد و به مقام هفتم رسید.
در وزن 60 کیلوگرم سمیه حیدری با پیروزی مقابل زهرا محمودی دیگر نماینده کشورمان و حریف قزاقستانی راهی دیدار فینال شد. محمودی نیز به دیدار رده بندی راه یافت.
در وزن 65 کیلوگرم اکرم خانی در دیدارهای اول و دوم کشتی گیر قرقیزستانی و زهرا مجدی دیگر نماینده کشورمان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. زهرا مجدی نیز راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن 70 کیلوگرم که با حضور 4 کشتی گیر، مسابقات به صورت دوره ای برگزار می شود عزت قربانی ثانی با دو برد مقابل کشتی گیران قرقیزستان و ترکمنستان به کار خود ادامه می دهد وی در دور سوم مقابل لیلا سالاروند دیگر نماینده کشورمان قرار می گیرد و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر صاحب مدال طلا خواهد شد.
سالاروند نیز یک پیروزی مقابل حریف ترکمنستانی و یک شکست مقابل حریف قرقیزستانی را در کارنامه خود دارد.
در وزن 75 کیلوگرم که با حضور 4 کشتی گیر و به صورت دوره ای برگزار می شود ساحل گوران مقابل کشتی گیر قزاقستانی به یک پیروزی دست یافت اما در مبارزه با کشتی گیر ازبکستانی مغلوب شد. مریم احمدی دیگر کشتی گیر کشورمان در این وزن مقابل کشتی گیر ازبکستانی مغلوب شد اما در دور بعد کشتی گیر قزاقستانی را مغلوب کرد و در دور سوم به مصاف ساحل گوران خواهد رفت.

در وزن 75+ کیلوگرم دینا دهنوی با پیروزی مقابل حریف ترکمنستانی به دیدار فینال راه یافت. سعیده رحیمی دیگر نماینده کشورمان در دور اول کشتی گیر قزاق را مغلوب کرد اما در دور دوم مقابل حریف قرقیز مغوب شد و به دیدار رده بندی رفت.

اسامی نفرات راه یافته به دیدار فینال و رده بندی به شرح زیر است:

55 کیلوگرم:
فینال: یگانه غریب گشته (ایران - الف) - دلیدار شرمتوا (ازبکستان)
رده بندی:
بوتاگوزدی یوسبای وا (قزاقستان) لاچین باداکیل یاو (ترکمنستان)
مادینا نادی رووا (قرقیزستان - کامبل کامینی باپو (هند)
60 کیلوگرم:
فینال: مریم مومونووا (قرقیزستان) - سمیه حیدری (ایران ب)
رده بندی:
آیتور امانوا (ترکمنستان) - خواص خون جوراکوزیوا (ازبکستان)
زهرا محمودی (ایران الف)- بالزام گل کورمت زانووا (قزاقستان)

65 کیلوگرم:
فینال: گلنار حیات بایوا (ترکمنستان) - اکرم خانی (ایران الف)
رده بندی: بوساریا عبدالمناف کیزی (قرقیزستان) - زهرا مجدی (ایران ب)
مدال برنز: سابیرا میرزاگال یوا (قزاقستان)

70 کیلوگرم: به صورت دوره ای برگزار می شود.
75 کیلوگرم: به صورت دوره ای برگزار می شود.
75+ کیلوگرم:
فینال: دینا دهنوی (ایران ب)- ناگیرا سرباشوا (قرقیزستان)
رده بندی: رخیمه یولداشوا (ازبکستان) - سعیده رحیمی (ایران الف)
مدال برنز: شیرین کوبایاوا (ترکمنستان)
انتهای پیام/