[Only registered and activated users can see links. ]


به گزارش سرویس ورزشی برنا، تیم ملی کشتی فرنگی ایران با ترکیب محسن حاجی*پور، امید نوروزی، سعید عبدولی، فرشاد علیزاده، حبیب الله اخلاق، قاسم رضایی و بشیر باباجان*زاده راهی مسابقات جهانی استانبول که محلی برای کسب سهمیه المپیک است، خواهد شد.

از این تیم تنها امید نوروزی و سعید عبدولی در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی سال گذشته حضور داشتند که هر دو از رسیدن به مدال بازماندند.

در تیم امسال محسن حاجی پور جایگزین حمید سوریان دارند پنج مدال جهان شده است. غیبت سوریان در مسابقات جهانی در دنیا خبرساز و احتمالاً در کشورمان حاشیه ساز خواهد شد، چرا که سوریان پس از درگیری که در اردو بین او و حاجی پور اتفاق افتاده محل تمرینات را ترک کرده و حالا حاجی*پور-که در جام جهانی کشتی های خوبی گرفته بود- جایگزین فرنگی کار بزرگی چون سوریانی كه گفته می شود از نظر روحی و روانی شرایط مناسبی ندارد، شده است.

در وزن 60 کیلوگرم امید نوروزی و در 66 کیلوگرم سعید عبدولی همچون سال گذشته در ترکیب تیم ملی قرار گرفته اند.

این دو امیدوار هستند ناکامی سال گذشته را جبران کرده و همچون بازی های آسیایی که صاحب مدال طلا شدند در استانبول صاحب مدال شده و خوش بدرخشند.

فرشاد علیزاده دارنده نشان برنز مسابقات جهانی دانمارک – که سال گذشته به دلیل مصدومیت حضور در جهانی روسیه را از دست داد تا مهدی محمدی به مسکو رفته و با نمایش نامناسب خود انتقاد کادر فنی و کشتی دوستان را به جان بخرد – امسال در ترکیب قرار گرفته تا دورخیز مناسبی برای موفقیت در بازی های المپیک بردارد.

در وزن 84 کیلوگرم سال گذشته طالب نعمت پور به جهانی رفت؛ اما با بد شانسی به فرنگی کار رژیم اشغالگر قدس برخورد کرد تا از مبارزه با او امتناع کند.

طالب سال گذشته آمادگی خوبی داشت و به زم کارشناسان می توانست حتی قهرمان جهان شود.

او در بازی های آسیایی با اقتدار قهرمان شد؛ اما در ادامه و در جام پیت لاسینسکی لهستان حذف شد. این در حالی است که طالب در جام جایزه بزرگ باکو هم مغلوب حبیب الله اخلاقی دارند نشان برنز مسابقات جهانی دانمارک شد تا امروز اخلاقی یکبار دیگر به دو بنده تیم ملی برسد.

قاسم رضایی بعد از اینکه نام های بابک قربانی و امیر علی*اکبری به عنوان متهمان استفاده از مواد نیروزا مطرح شد به اردو دعوت شده و حالا این شانس را دارد که یک مدال دیگر به مدال برنز جهان خود اضافه کند.

رضایی پیش از این قصد داشت همچون سامان طهماسبی راهی آذربایجان شده و برای این کشور مبارزه کند؛ اما کنار قربانی قهرمان آسیا و جام جایزه بزرگ و علی اکبری قهرمانی سال گذشته جهان این فرصت را به رضایی داد تا باز به تیم ملی باز گردد.

در سنگین وزن هم بیشتر باباجان*زاده که او نیز مثل رضایی سعی داشت تا به آذربایجان برود این امکان را یافته تا جایگزین محمد قربانی که سال گذشته در روسیه مغلوب رقبا شد، شود.

بشیر در جام جهانی خوش درخشید تا تیم ایران قهرمان شده و در جام پیت لاسینسکی نایب قهرمان شد تا شکست در جام باکو را به دست فراموشی سپرده و صاحب دو بنده تیم ملی در جهان استانبول شود.