[Only registered and activated users can see links. ]


سرویس ورزشی برنا

دوستان خواهش می کنند چیزی در این خصوص ننویسیم؛ چراکه هیچ چیز قطعی نشده است؛ اما واقعاً اینطور است؟!

از قدیم گفته اند تا نباشد چیزکی، مردم نگویند چیزها! همان وقت که باد خبرش را آورد شصتمان خبردار شد که مثل توپ صدا خواهد کرد و اینطور هم شد.

بعد از اینکه دوپینگ دو فرنگی*کار بزرگسالان کشورمان مثبت اعلام شده و این موضوع به روس*ها نسبت داده شد این احتمال رفت که باز خبر دوپینگ قهرمانان به گوشمان برسد، چرا که وقتی "وادا" با تست مثبت روبه رو می شود، در اصطلاح زوم می کند روی دیگر ورزشکاران کشور مربوطه و حالا یک تست مثبت دیگر و این در حالی است که باز هم احتمالش هست که خبرهای در این مورد بشنویم؛ چرا که امکان دو شدن یک ها کمتر از سه شدن دو هاست!

همان داستان معروف تا سه نشه... و حالا برای دومین بار فدراسیون محمدرضا یزدانی خرم دچار این چالش شده است؛ چالشی که ارتباط مستقیم با آبروی یک فدراسیون دارد، چیزی که کمتر سابقه داشته، اما حالا در عرض یکی دو ماه دو بار اتفاق افتاده و این مساوی است با حاشیه با خطر.

ضمن اینکه مسابقات جهانی استانبول و بازی های المپیک لندن پیش روی کشتی کشورمان است و این امکان وجود دارد که باز هم "وادا" به سراغ کشتی گیران کشورمان برود؛ نه یکبار بلکه چند بار.

مقصر این ماجرا کیست؟ من، شما یا..؟ دفعه قبل توطئه روس ها بوده، واقعاً بوده؟ اگر هم بود گفتیم اتفاقی است که افتاده، نمی شود کاری اش کرد. آبی است که رفته و نمی توان به جوی بازگرداند؛ اما این بار چه؟

ترس ما از این است که باز خبر دیگری از گوشه و کنار برسد و دوستان بگویند هنوز قطعی نشده لطفا دست نگه دارید. ما دست نگه داشتیم تا شاید قطعی نشود؛ اما شد!

گفته می شد دو فرنگی*کار قبلی درخواست آزمایش نمونه B را داده اند؛ اما در ادامه خبردار شدیم که اینطور نیست.

گفته می شد قرار است پیگیری شود که چرا روس*ها آمده*اند و از فرنگی*کاران تست گرفته اند. پیگیر شدند؟!

می گفتند قرار شده نامه*ای به ستاد مبارزه با دوپینگ و فدراسیون بین المللی فرستاده شود. آیا فرستادند؟!

به زعم دوستان بهتر است به دنبال مقصر نگردیم، چرا که مقصری وجود ندارد!! دلیل خاصی هم ندارد که امروز تیم فرنگی جوانان که تنها با یک اختلاف امتیاز در جایگاه چهارم جهان قرار گرفته بود با چند پله سقوط دیگر نسبت به عنوان سومی سال گذشته در جایگاه هفتم جای خواهد گرفت.

خوب نیست به این بحث دامن بزنیم، چرا که کشتی مشکلات زیادی دارد، پس معقول و منطقی است که اجازه دهیم کشتی مسیر خود را ادامه دهد، شاید آخرش خوش باشد، البته اگر تا آغاز المپیک باز خبرهای دیگری به گوش نرسد و دوستان نگویند هنوز قطعی نشده!