[Only registered and activated users can see links. ]


به گزارش سویس ورزشی برنا، مراسم وزن کشی پنج وزن اول رقابت*های کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان دوشنبه شب در شهر زومباتلی مجارستان برگزار شد و پنج نماینده کشورمان حریفان خود را شناختند، تا از ساعت 15:30 امروز سه شنبه به مصاف حریفان خود بروند.

این رقابت*ها پس از 11 سال وقفه روزهای سه شنبه و چهارشنبه با حضور کشتی گیرانی از بیش از 40 کشور دنیا برگزار می شود.

بر این اساس در وزن 42 کیلوگرم که 18 کشتی گیر حضور دارند، صابر خانجانی دور اول با "اسحاک کایا" از ترکیه روبرو می شود و در صورت پیروزی با برنده دیدار کشتی گیران آذربایجان و ارمنستان مسابقه می دهد.

در وزن 50 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با "بنیس بالاتونی" از مجارستان روبرو می شود و در صورت پیروزی در دور سوم با برنده دیدار کشتی گیران ارمنستان و مغولستان روبرو می شود در این وزن 21 نفر حضور دارند.

پیمان یار احمدی در وزن 58 کیلوگرم که 23 کشتی گیر حضور دارند پس از استراحت در دور نخست در در دور دوم با "دمیترو سلوبودیانیاک" از اوکراین مبارزه می کند و در صورت پیروزی با برنده دیدار کشتی گیران مجارستان و کانادا مسابقه می دهد.

در وزن 69 کیلوگرم که 25 کشتی گیر حضور دارند محمد عظیمی در دور اول با "هریستوس ساوولودیس" از یونان مسابقه می دهد و در صورت پیروزی در دور دوم با "متین اوزترک" از ترکیه مبارزه خواهد کرد.

حاتم علی اکبرزاده در وزن 85 کیلوگرم که 22 کشتی گیر حضور دارند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف "رادو پروان" از مولداوی می رود و در صورت پیروزی با برنده دیدار کشتی گیران آذربایجان و قرقیزستان مبارزه می کند.

همچنین در اوزان 46، 54، 63، 76 و100 کیلوگرم، یونس سرمستی، ایمان صادقی، مهران بابایی، علیرضا کریمی و مجتبی مرادی روز چهارشنبه به مصاف حریفان خود می روند.

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران در آخرین دوره این رقابت*ها در سال 1999 در لودز لهستان پس از تیم*های روسیه و آذربایجان به مقام سوم رسیده بود.