نسرین مقانلو؛ میهمان این هفته برنامه گپ، در مورد چگونگی ورودش به عرصه بازیگری، حوادث مرگباری که برایش رخ داده و پاسخ منفی اش به پیشنهاد یک شبکه معتبر آمریکایی برای بازی، حرف های جالبی زد.

برنامه این هفته «گپ» به گفت و گو با نسرین مقانلو اختصاص داشت. او که در سال های اخیر با بازی در سریال های «مسافری از هند»، «ساعت شنی»، «حس سوم»، «مختارنامه» و مجموعه «قلب یخی»، توانسته محبوبیت زیادی در میان مخاطبان تلویزیونی به دست آورد، در مقابل دوربین رامبد جوان و همسرش سحر دولتشاهی قرار گرفت و نکات جالبی از زندگی خصوصی و کاری اش گفت.این قسمت برنامه «گپ»، در حالی شروع شد که مقانلو پشت فرمان ماشینش نشسته بود و آن را به سمت محل کارش هدایت می کرد. او در آغاز صحبت هایش درخصوص چگونگی بازیگر شدنش و مخالفت شدید مادرش با این مسئله گفت: «مادرم یکی از بازیگران قدیمی تئاتر است. او جزو اولین مخالفان من برای حضور در حرفه بازیگری بود. مادرم همیشه می گفت با روحیه شکننده ای که دارم، وارد شدن به این حرفه به من لطمه می زند. از 18 سالگی به طور حرفه ای تئاتر کار کردم اما قبل از آن همراه با پدر و مادرم در تئاتر زندگی کردم و کاملا با آن آشنا بودم.»

ولی او برخلاف مادرش بسیار علاقه مند است که فرزندانش در عرصه هنر و به خصوص بازیگری به جایگاه خوبی برسند. داستان ازدواج او هم جالب توجه است. مقانلو زمانی که با بازی در فیلم «همسر» در اوج دوران کاری اش به سر می برد به یکباره ازدواج کرد و از ایران رفت.

برای خودش هم این قضیه در ابتدا باورنکردنی بود: «فیلم «همسر» برای من سرنوشت ساز بود. با این فیلم شناخته شدم. همسرم از من خواستگاری کرد و با اینکه با خودم قرار گذاشته بودم هیچ وقت ازدواج نکنم و کارم را دنبال کنم اما در کمال ناباوری آنقدر عاشق همسرم کمال خلیلیان شدم که سرانجام ازدواج کردم و از ایران رفتم.»او حدود 10 سال خارج از ایران بود و حتی در این مدت پیشنهاد بازیگر شدن در آمریکا هم به او شد که به گفته خودش به این پیشنهاد پاسخ منفی داده است: «اوایل حضورم در لس آنجلس به من پیشنهاد شد در یک کار برای شبکه HBO بازی کنم و پاسخ من منفی بود، چون با سیستم بازیگری در مملکت خودم آشنا بودم و این سیستم را دوست داشتم.»

بازیگر نقش ناریه در سریال مختارنامه پس از بازگشت به ایران هم با بازی در یکسری فیلم ها و سریال های خوش ساخت و پرمخاطب توانست حضور موفقی را در عرصه بازیگری تجربه کند. حتی کاندیدای دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم «مهمان مامان» از هشتمین دوره جشن خانه سینما شد اما مقانلو به گفته خودش همیشه پشت صحنه های پرحادثه ای را تجربه کرده است: «من همیشه از شیشه می ترسم. در سریال «ساعت شنی» آقای بهرامیان گفت باید تلفن را به سمت شیشه پرت کنی. او گفت از هیچ چیز نترس، تلفن را پرت کن و بعد من اینسرت شکستن شیشه را می گیرم. نمی دانم چه شد دست من سمت شیشه رفت. وقتی به خودم آمدم دیدم رگم را زده ام و با ترسی که در چهره اطرافیانم دیدم؛ بیشتر ترسیدم. یک بار هم میز روی من افتاد و سه تا از دنده هایم ترک خورد. حتی در مجموعه «قلب یخی» نزدیک بود حین رانندگی زیر یک کامیون بروم که خیلی شانس آوردم.»او از این موضوع خیلی می ترسد که اگر روزی حادثه بدی در پشت صحنه فیلمی برایش پیش بیاید آیا باز هم کسی به سراغ او خواهد رفت یا نه. این بازیگر 44 ساله که کارش طراحی و چیدن سفره های عقد برای تازه عروس و دامادهاست، معتقد است الان در جایگاهی قرار گرفته که می تواند هر نقشی را بازی کند ولی از آنجایی که همیشه علاقه داشته نقش های سخت و پیچیده را بازی کند، دوست دارد روزی بتواند نقش زنی با دو شخصیت متفاوت را ایفا کند.

او گفت که زیباترین سکانس بازی اش تا به امروز، صحنه کتک خوردنش از پارسا پیروزفر در فیلم «مهمان مامان» بوده. گویا مقانلو برای اینکه صحنه طبیعی تر از کار درآید از پیروزفر خواسته که واقعا او را کتک بزند.